На лов за клиенти – с пушка или с капани?

Не разбирам от лов. Нито пък имам интереси в лова. Ако дойде ден, в който ще мога да посветя време на такъв тип занимание, то бих се отдал по-скоро на риболов. Харесва ми идеята, да седна на столче на сянка под чадъра на брега на устието на Велека, от едната страна да ми е морето, от другата реката….мястото е стратегическо. Говорейки за стратегия се сещам да въведа темата на днешната статия и тя е „Как да изградим печеливш бизнес и как да търсим и намираме клиенти„. Както вече споменах – аз не разбирам от лов. Въпреки това, ще направя опит да базирам цялата си теория на сравнението между лова и търсенето на клиенти. Вие ще ми кажете дали опита е бил сполучлив.

С пушка на рамо

Единия вариант за лов предполагам е с пушка. Хващаш оръжието и тръгваш из гората, в резултат на което изразходваш много енергия, но не се знае какво и дали ще хванеш нещо. Дори и да залегнеш някъде в засада пак не може да си на повече от едно място.

Продължете с четенето

Това също може да ви заинтересува:

Интегрирани продажби – безплатна бизнес идея

Днес се замислих върху една идея от афилиейт маркетинга в Интернет и как тя би могла да се пренесе в офлайн бизнеса. Основното в афилиейт маркетинга е да се предлага определен продукт поднесен с релевантно и полезно съдържание/текст. Тоест, ако например имаме афилиейт сайт за храни за животни, то следва да вградим самите продукти в съдържанието така, че те да не са натрапени на потребителя. Ето и идеята, която ми хрумна за офлайн бизнес модел.
Детски комикс – безплатно издание за деца. Комиксът ще се печата като безплатно издание и ще се разпространява по супермаркети и други подходящи за това места. Аудиторията би могла да е от 7 до 20 години и нагоре. Знаем че, комиксите са и хоби на доста възрастни потребители. Експериментът би могъл да се проведе локално, тоест в някой по-голям областен град.

Продължете с четенето

Това също може да ви заинтересува:

Особеностите на една българска бизнес мечта „Искам да си имам малко магазинче!“

Често съм чувал хора да казват, че им се иска да си отворят едно малко магазинче и да си работят в него. Повечето от тях имат големи очаквания и в края на краищата са разочаровани от резултатите. В тази статия ще споделя наблюденията си върху този тип търговия. Основните инвестиции в началото са три: Начален разход за документи ( регистрация на фирма, касов апарат, такси, патенти, разрешителни ) които, като обща сума се въртят около 1000 лв и нагоре в зависимост от конкретният случай. Първоначално зареждане на стока, което е в зависимост от сектора – може и да не струва много, ако стоката която се продава е евтина. Разход за помещението, което включва оборудване, евентуален ремонт и депозит за наема. Колко е тази сума като цяло само можем да гадаем защото зависи от много фактори.

Продължете с четенето

Това също може да ви заинтересува:

Защо Хората Не Купуват? Част I

В този материал, ще се опитам да ви изложа някои от причините поради които клиентът би се отказал от евентуално покупка.

1. ЛИПСА НА ВРЕМЕ – понякога клиентът просто преценява, че няма време да обмисли покупката и отлага това за друг път.Всички, които са работили по-един или друг начин в търговията и продажбите познават този момент. Моментът в който в магазина ( офиса ) влезе потенциален клиент, който доста бърза и е ясно, че при всички положения покупката/поръчката няма да се състои сега и веднага.

Продължете с четенето

Това също може да ви заинтересува: